Kursy / Kategoria C

cena kursu: 3500 zł*

Kategoria C uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

  • Aby rozpocząć kurs kat. C musisz posiadać prawo jazdy kat. B. Kurs możesz rozpocząć od 21 roku życia lub 18 roku życia po kursie kwalifikacji wstępnej pełnej do kat. C.
  • Wykłady teoretyczne odbywają się w:
    poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek od 17.15 do 20.00 w naszym biurze, natomiast jazdy zaczynają się na placu manewrowym (ul.Lubeckiego).
  • W trakcje kursu w każdej chwili możesz zmienić instruktora bez podania przyczyny -
    wystarczy przyjść do naszego biura, a my rozpiszemy jazdy z innym instruktorem(ką).
  • Zapraszamy również na jazdy doszkalające w cenie 130 zł za godzinę.
*koszt kursu można rozłożyć na 3 raty
(oprocentowanie 0%)
Pojazdem szkoleniowym są samochody ciężarowe MAN 12 oraz MAN TGL 12.240
Identyczny jak na egzaminie państwowym

Transport krajowy i zagraniczny to prężenie rozwijający się segment gospodarki. Rosnące zapotrzebowanie na usługi firm transportowych sprawia, iż stale rozrasta się także grupa kierowców zawodowych, a na drogach można zauważyć coraz więcej samochodów dostawczych i ciężarowych. Osoby, które aspirują na zostanie kierowcą samochodu ciężarowego, muszą wcześniej zdobyć odpowiednie uprawnienia do kierowania tego typem pojazdów. Dokumentem, umożliwiającym prowadzenie m.in. samochodów ciężarowych, jest prawo jazdy kategorii C.

Kategoria C uprawnia do prowadzenia samochodów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, z wyjątkiem autobusów. Posiadacz prawa jazdy kat. C może prowadzić również w/w pojazd z lekką przyczepą, której masa wynosi maksymalnie 750 kg, pojazdy przypisane dla kategorii AM, ciągnik rolniczy oraz pojazdy wolnobieżne.

Kategoria C

Do ubiegania się o prawo jazdy kategorii C uprawniona jest każda osoba, która w pierwszej kolejności weszła w posiadanie prawa jazdy z kat. B, a także ukończyła 21. rok życia. Istnieje jednak możliwość ominięcia reguły, dotyczącej wieku. Obejmuje ona żołnierzy Sił Zbrojnych, będących w trakcie czynnej służby. Osoby, które prowadzą pojazdy wojskowe, mogą rozpocząć kurs na prawo jazdy kategorii C już po osiągnięciu pełnoletniości, czyli w wieku 18 lat. Kandydaci na kierowców, mający poniżej 21 lat, mogą ubiegać się o prawo jazdy kategorii C także w przypadku, gdy ukończą kurs kwalifikacji wstępnej, obejmujący 280 godzin zajęć, w tym 260 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin zajęć praktycznych.

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kategorii C w Szczecinie? Przygotowania do egzaminu państwowego obejmują minimum 50 godzin edukacji, w tym 20 godzin nauki zagadnień teoretycznych oraz 30 godzin praktyki. Osoby, które będą czuły potrzebę doszlifowania nabytych w trakcie kursu na prawo jazdy kat. C umiejętności, będą mogły wykupić dodatkowe jazdy doszkalające. Po zdaniu wewnętrznych testów z teorii i praktyki, kursanci otrzymają możliwość zapisania się na państwowy egzamin na kategorię C.

Prawo jazdy kategorii C – Szczecin

Szkoleniem kursantów w Perfect Drive w Szczecinie zajmuje się zespół doświadczonych, wykwalifikowanych i wyrozumiałych specjalistów. Pomagamy w sposób sprawny, czytelny i bezstresowy nauczyć kandydatów zagadnień teoretycznych oraz technik praktycznych poruszania się pojazdami, wchodzącymi w zakres prawa jazdy kategorii C, by egzamin państwowy był jedynie formalnością. Cena kursu na kategorię C to koszt jedynie 3500 zł. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz kontaktu!

Cena kursu zawiera:

20 godzin* wykładów teoretycznych,
w tym kurs pierwszej pomocy
30 godzin* jazd samochodem
Egzamin wewnętrzny
Pomoce
testy egzaminacyjne (książka + CD), znaki drogowe
*Godzina zajęć teoretycznych trwa 45 minut, praktycznych 60 minut - zgodnie z zapisami w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym

Jak zapisać się na kurs?

To tylko trzy proste kroki !

zadzwoń do nas i umów się na kurs
(+48) 608 120 120

Masz pytania?

Napisz do nas!

 
×
 
×
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.